Rastet e reja janë nga këto fshatra të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.142 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 578 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit gjatë 24 orëve të fundit me koronavirus kanë dal pozitiv 8 persona.

Në Drenas dhe Çikatovë të Re nga 2 raste, kurse nga 1 rast në Fushticë e Ulët, Korroticë e Epërme, Nekoc dhe Tërdec./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT