Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.501 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 345 raste pozitive.

Në mesin e 345 rasteve, 6 raste pozitive janë nga Komuna e Drenasit.

2 raste në Çikatovë e Re dhe nga një rast në Abri e Epërme, Arllat, Drenas dhe Komoran./DrenicaPress/