Rastet e fundit me koronavirus janë nga këto vende të Skenderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 5.049 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 827 raste pozitive.

Në mesin e tyre, 6 raste janë nga komuna e Drenasit.

Të infektuarit e fundit janë nga këto vende:
1 në Kllodernicë
1 në Prekaz të Epërm
3 në Skeënderaj
1 në Tërnavc. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT