Rastet e fundit me koronavirus janë nga këto vende të Drenas

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.621 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 632 raste pozitive.

Në mesin e tyre gjashtë janë nga komuna e Drenasit, transmeton drenicapress.info

Të infektuarit janë me këto lokacione: 1 në fshatin Domanek dhe 5 me lokacion në qendër të qytetiti. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT