Rastet e fundit janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.317 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 730 raste pozitive.

Në Komunën e Drenasit gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 8 raste pozitive me koronavirus,

Tri raste në Drenas, dy raste në Sankoc dhe nga një rast në Komoran, Tërdec dhe Tërstenik./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT