Rastet e fundit janë nga këto fshatra të Skënderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.718 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 512 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit në Skenderaj kanë rezultuar pozitiv 8 persona.

Dy persona nga fshati Llaushë, dhe nga një rast në Kopiliq të Epërm, Klladërnicë, Lubavec, prekaz të Epërm dhe Tërnavc./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT