Rastet e fundit janë nga këto dy fshtra të Skenderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 148 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Brenda 24 orëve kanë rezultuar pozitiv vetëm 2 raste nga komuna e Skenderajt.

Nga një rast në Runik dhe Çubrel./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT