Raste të reja me koronavirus në Drenas e Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 420 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 181 raste pozitive, ndërsa të shëruar janë 136, shkruan drenicapress.info

Në mesin e të infektuarve nga Drenasi janë 6 raste të reja, ndërsa nga Skenderaj janë dy raste të reja. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT