Ramos madrileni i parë që flet për Benitezin

Sergio Ramos është bërë futbollisti i parë i Real Madridit që ka komentuar ardhjen e Rafa Benitez në krye të skuadrës. Ramos ka thënë fjalë të mëdha për Rafan duke e quajtur një trajner shumë të fortë dhe të dëshmuar.

“Përderisa asnjë zyrtar i skuadrës nuk flet për Benitezin, mua si futbollist nuk më takon ende të flas. Por ajo çfarë mund të thëm për Benitezin si trajner është se bëhet fjalë për një trajner shumë të fortë. Rafa është një trajner që ka fiuar kupa në Spanjë, Angli dhe Italia, pra është një trajner i dëshmuar në ta gjitha ligat” ka thënë Ramos.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT