Rami largohet nga Milani drejt klubit të madh spanjoll

Milani pos që është duke menduar për të transferuar po punon edhe në largimin e futbollistëve të cilët nuk i konsideron dobiprurës për sezonin e ri.

Mbrojtësi francez, Adil Rami, është larguar nga Milani në drejtim të La Ligës, duke nënshkruar me klubin e Sevillas që këtë vit e fitoi Ligën e Evropës dhe sezonin e ri do të luaj në Ligën e Kampionëve.

Njoftimin e ka bërë vetë klubi spajoll, duke shpresuar se trajneri Unai Emery do t’ia rikthej formen e dikurshme Ramis, kur të dy ishin pjesë e Valencias./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT