Qytetari e akuzon Kryetarin Tahiri, ja reagimi i tij

Kryetari i qytetit të Vushtrisë, Xhafer Tahiri, në një postim në Facebok ka treguar që njëri nga fshatet e qytetit është pajisur me drita ndriquese dhe trotuar, transmeton “Bota sot”.

Mirëpo ajo çfarë ka rënë në sy janë komentet e qytetarëve duke treguar ankesat për qytetin I cili po ka problem me ndriqim dhe nuk po rregullohet ky problem. Njëri nga qytetarët i drejtohet: “kryetarit nami e bat a ka bash ne qender su met me dal kurr pa pat drita se din njeri a je fshat a ne qytet moz ma keq”.

Pa i kthyer përgjigje nuk mbet as Kryetari I cili u shpreh: “:1.8 milion Euro PDK i ka paguar per kete shesh. Po dritat spo punojne sepse vazhdimisht keqberes po i ndain dhe prishin siguresat. Por do te rregullohen prap sapo te leshohet buxheti dhe te nenshkruhet kontrata”.Image

- Advertisement -

MË TË FUNDIT