Qytetarët e Skenderajt ja mësyjnë Prishtinës

Me moton Liri për Çlirimtarët. Kundër njollosjes së vlerave të luftës çlirimtare.

Një numër i madh i qytetarëve të Skenderajt në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ja kanë mësyer Prishtinës në mënyrë të organizuar, për të marrë pjesë në protestën e sotme të organizuar nga Organizatat e dala nga Lufta e UCK-së.

Drenica Press ka kontaktuar zyrtarin për informim në Komunën e Skenderajt, Hajrz Kocin, dhe në një prononcim për portalin Drenica Press, Koci është shpreh:” në bazë të informacioneve që disponojmë një numër i madh i qytetarëve të Skenderajt nga shoqata e OVL – UÇK-së janë nisur drejt Prishtinës. /drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT