Qytetarët e Katalunisë “shpërthejnë” ndaj portalit që e quajti Kosovën “territor”: Kosova është vend i pavarur

Kombëtarja e Kosovës e zhvillon sot ndeshjen e dytë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror Katar 2022.

Me fillim prej orës 20:45 “Dardanët” do të përballen me “Furinë e kuqe”, përcjell GazetaBlic.

Portali sportiv “Dario Sport” është një sportiv që vjen nga Katalunia, megjithatë ky portal e ka quajtur Kosovën si “territor”.

E në lidhje me këtë gjë kanë reaguar qytetarët e kësaj zone, që kërkon pavarësi që një kohë të gjatë.

“Kosova është një vend i pavarur, si Katalonia. Mos u tremb për ta thënë, o gomar” shkrujati njëri.

Më pas një tjetër komentoj në këtë mënyrë, “Territori i Kosovës ?? A jeni idiote apo cfare dreqin po ju shkon”.

Më poshtë gjeni postimin dhe komentet e tyre.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT