Qeni viziton pronarin në spital për t’i dhënë lamtumirën e fundit (Video)

Ky është momenti prekës kur një qen vizitoi pronarin e tij në spital, për t’i dhënë lamtumirën e fundit – pasi ai po vdiste.

Muajin e kaluar Ryan Jessen nga Kalifornia mendoi se kishte migrenë, por u shtri në spital me një hemorragji të trurit dhe nuk u përmirësua më.

Më të dashurit e tij u mblodhën në dhomën e tij të spitalit për t’i thënë lamtumirë atij më 30 nëntor, transmeton Gazeta Express.

Personeli i spitalit u pajtua që miku i tij më i ngushtë, qeni Mollie, t’ia jepte gjithashtu lamtumirën e fundit pronarit të tij të dashur.

Videoja që shfaq këtë moment prekës është bërë hit në rrjetet sociale në mbarë botën, me njerëz të cilët janë emocionuar nga ajo.

Shikojeni: