Qeni e gjen beben e sapolindur dhe e dërgon tek një shtëpi

Në rrjetet sociale këto ditë është publikuar një foto shokuese në të cilën shihet se si një qen i rrugës në gojën e tij mban një bebe të sapolindur.
Në fakt, sic shkruajnë mediat arabe rasti ka ndodhur në Oman (emirates247.com thotë se rasti është në Arabinë Saudite).

Duke kërruar ushqim, qeni kishte gjetur beben të cilën nëna e kishte lindur para disa orëve dhe e kishte hedhur në mbeturina. Qeni e kishte kapur me nofulla beben dhe e kishte dërguar para një shtëpie dhe kishte lehur derisa pronarët e shtëpisë kishin dalë jashtë. Ky rrëfim pati një fund të lumtur, bebja kishte mbijetuar. I Plotëfuqishëm është Allahu!!!/Islampress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT