Puthje përqafime e lëvdata – Edi Rama nuk kursehet për ish-ministren e arsimit

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Qendrën Operacionale të Emergjencave në Lezhë, ku është takuar me banorë të zonës dhe me njohjen e problemeve pas tërmetit të 26 nëntorit.

Kryeministri Rama është informuar në lidhje me situatën në terren, dhe ka marrë mendimin e inxhinierëve për ndërtesat e dëmtuara dhe personat e strehuar në Lezhë, Kurbin dhe Mirditë.

Ndërkohë që ka inspektuar godinën, kryeministri ka qenë u shoqëruar me ministrin e Brendshëm Sandër Llelashaj si dhe me ish-ministren e Arsimit Lindita Nikollën. Për këtë të fundit kreu i qeverisë nuk i ka kurzyer lëvdatat.

“Ku je më e mira në botë. Prit njëherë, prit se ka rradhë. Ditë-natë, ditë-natë, as i ndihet zëri as i del emri…”, tha Rama.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama e shkarkoi Lindita Nikollën, pas protestave të studentëve, të cilët treguan qartë dështimin e qeverisë në lidhje me Reformën e Arsimit të Lartë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com