Publikohet lista e Vetëvendosjes, kaq vota ka marrë secili kandidat (FOTO)

Është bërë publike lista e votave që kanë marrë anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe listës së Vjosa Osmanit në zgjedhjet e 14 shkurtit.

LVV-ja ka marrë 58 deputetë ndërsa, më e votuara në këtë listë është Vjosa Osmani.

Osmani ka marrë mbi 300 mijë vota, ndërsa pas saj radhitet Glauk Konjufca si personi i dytë më i votuar në këtë subjekt.

Pas Osmanit dhe Konjufcës më i votuari është Arben Vitia.

Kjo është lista e plotë:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT