Ish-kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është liruar me kusht nga Haga, për të vizituar babain e tij, i cili gjendet i shtrirë në Spitalin e Mitrovicës.

Menjëherë pas vizitës së Veselit, nipi i Kadri Veselit, ka publikuar një fotografi të babait të ish-kryetarit të PDK-së.May be an image of 1 person dhe E brendshme