Publikohen pamjet trishtuese nga momenti kur mjeku vdes pasi trajtoi pacientin me virus

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë mjeku i spitalit Wuhan, Liang Wudong 62 vjeç, pas momentit kur përfundojë kontrollen me një pacient që vuante nga ky virus.

Njoftimi u bë i ditur nga Rrjeti Global Televizionit Global i Kinës në Twiter, shkruan Dailymail, përcjell Periskopi.

Në video shihen pamje trishtuese kur doktor bie në dysheme dhe ku shihen në korridore shumë njerëz dhe pacientë të rrënuar në dysheme.

Kujtojmë se numri i të vdekurve nga virusi kinez është 41, dhe gjendja është alarmante në tërë botën.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT