Publikohen emrat e mësimdhënësve të rinj të Skenderajt

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt sot ka publikuar emrat e mësimdhënësve të rinj për vitin shkollor 2016/17.

Në listat e të pranuarve figurojnë gjithsej 77 mësimdhënës të rinj, të cilët do të japin kontributin e tyre në shkollat fillore dhe të mesme të Komunës së Skenderajt.

Në njoftimin e komunës të cilin e transmeton Drenica Press.info, thuhet se kandidatët e pranuar duhet të paraqiten në shkollat përkatëse brenda 3 ditëve. Ndërsa, kandidatët e pakënaqur me këtë zgjedhje kanë të drejtë ankese të shkallës së dytë në afat prej 15 ditëve në Zyrën Rajonale të Arsimit (ZRA) – Mitrovicë.

Më poshtë gjeni listën më emra të mësimdhënësve të rinj të Komunës së Skenderajt. /Drenica Press/

 

Nr. Emri Mbiemri Shkolla që konkuron Lënda që konkuron Vendi
1 Hamide Abazi Ismet Uka Klasor Tice
2 Nustret Kadriu Ismet Uka Parafillor Tice
3 Naim Rexhepi Ismet Uka Matematik Tice
4 Besmir Hoti Abedin Rexha Gjuhe Angleze Turiqefc
5 Laura Zekaj Abedin Rexha Gjuhe Angleze Turiqefc
6 Sefedin Thaqi Abedin Rexha Klasor Buroje
7 Shqipe Thaqi Abedin Rexha Klasor Turiqefc
8 Qefsere Abazi Abedin Rexha Klasor Turiqefc
9 Fitim Hajdaraj Faik Dragaj Gjuhe Angleze Lecine
10 Edona Dervishaj Faik Dragaj Klasor Lecine
11 Adem Shala Faik Dragaj Muzike Lecine
12 Sabit Hysenaj Faik Dragaj Edukat figurative Lecine
13 Beqir Beqiri Azem Bejta Klasor Prekaz
14 Mevlude Feka Azem Bejta Klasor Prekaz
15 Blerta Sejdiu Azem Bejta Klasor Prekaz
16 Jashar Jashari Azem Bejta Klasor Prekaz
17 Eli Shabani Azem Bejta Klasor Prekaz
18 Muhamet Lushtaku Azem Bejta Gjuhe Angleze Prekaz
19 Ardita Veseli Deshmoret e Qyqavices Parafillor Qirez
20 Vjollca Beqiri Deshmoret e Qyqavices Klasor Qirez
21 Bukurije Ymeri Deshmoret e Qyqavices Klasor Qirez
22 Fitore Nebihi Pavaresia Gjuhe Angleze Krasaliq
23 Ibadete Hajra Pavaresia Klasor Krasaliq
24 Amir Ferati Pavaresia Klasor Baks
25 Qamil Smajli Pavaresia Parafillor Krasaliq
26 Ariana Hasani Elena Gjika Klasor Makermal
27 Jetmira Kolibibaj Elena Gjika Klasor Makermal
28 Gjyla Havolli Gjinovci Elena Gjika Klasor Makermal
29 Sahadete Shala Elena Gjika Parafillor Makermal
30 Marigona Selimi Enver Haliti Parafillor Lubovec
31 Shaban Behramaj Fehmi Rama Muzike Likovc
32 Granit Geci Halit Geci Gjuhe Angleze Llaushe
33 Arton Dajaku Halit Geci Klasor Rakinic
34 Lavdim Balaj Halit Geci Klasor Rakinic
35 Fidaim Shabani Halit Geci Fizikë Llaushe
36 Adnon Mala Ismet Rrahmani Gjuhe Angleze Aqarev
37 Armend Rushiti Ismet Rrahmani Edukat figurative Aqarev
38 Samire Tahiraj Kuvendi I Drenices Gjuhe Angleze Abri
39 Armend Rushiti Kuvendi I Drenices Edukat figurative Abri
40 Shaban Behramaj Kuvendi I Drenices Muzike Abri
41 Gazmend Aliu Drenica Gjuhe Angleze Polac
42 Enver Shaqiri Drenica Muzike Polac
43 Ardita Voca Drenica Klasor Polac
44 Naim Osmani Drenica Klasor Polac
45 Jehona Seferi Drenica Klasor Polac të lisat
46 Miradije Murtezi Drenica Parafillor Polac
47 Elheme Durmishi Drenica Parafillor Polac
48 Valbona Ferizi Idriz Barani Klasor Kline e Eperm
49 Luljeta Smajli Idriz Barani Klasor Kline e Eperm
50 Hajriz Tahiri Idriz Barani Klasor Kline e Eperm
51 Shpresa Mecini Idriz Barani Klasor Kline e Eperm
52 Vlora Uka Idriz Barani Klasor Kline e Eperm
54 Luljeta Syla Idriz Barani Klasor Kline e Eperm
53 Ajete Vojvoda Idriz Barani Gjuhe Angleze Kline e Eperm
55 Arbesa Selmani Vellezerit Frasheri Klasor Qubrel
56 Egëzona Qollakaj Vellezerit Frasheri Klasor Qubrel
57 Fatmire Selimi Vellezerit Frasheri Klasor Qubrel
58 Fehmi Kuqanaj Vellezerit Frasheri Klasor Qubrel
59 Faik Hajra Vellezerit Frasheri Klasor Qubrel
60 Lumturije Mehmeti Vellezerit Frasheri Klasor Qubrel
61 Rabishe Gashi Malush Ahmeti Klasor Rezallë
62 Sanije Veliu Malush Ahmeti Parafillor Rezall
63 Ilmi Spahiu Migjeni Muzike Kllodernice
64 Remzije Shabani Migjeni Edukat figurative Kllodernice
65 Agim Mulaj Migjeni Gjuhe Angleze Kllodernice
66 Fetije Shala Skender Skenderi Parafillor Vajnik
67 Alban Hasanaj Shaban Jashari Matematik Skenderaj
68 Bilall Paliqi Ahmet Delija Gjuhe Angleze Skenderaj
69 Sinan Musliu Anton Cetta Matematik Skenderaj
70 Qerime Topalli Anton Cetta Matematik Skenderaj
71 Ferdane Kajtazi Idrizi Anton Cetta Matematik Skenderaj
72 Selvete Kabashi Anton Cetta Matematik Skenderaj
73 Adelina Geci Bajrami Anton Cetta Matematik Skenderaj
74 Xhevat Nebihu Anton Cetta Matematik Skenderaj
75 Liridona Buliqi Anton Cetta Matematik Skenderaj
76 Driton Meziu Anton Cetta Gjuhe Angleze Skenderaj
77 Valon Ismaili Anton Cetta Gjuhe Angleze Runik – Skenderaj

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT