PSG eliminon Chelsean në Stamford Bridge (Video)

Kampionat e Francës, PSG, arriti ta eliminoj Chelsean në Stamford Bridge duke e mposhtur pas 120 minutave lojë, duke luajtur barazim 2:2.  Ndërsa ndeshja e parë në Parkun e Princave, pati përfunduar 1:1. PSG pjesën më të madhe të kohës, e luajti me një lojtar më pak, pasi që Ibrahimovic, në minutën e 31’, u ndëshkua direkt me karton të kuq, pas ndërhyrjes në Oscar.
Me rezultat 0:0, përfundoi pjesa e parë.
Me të filluar pjesa e dytë, PSG pati një mundësi të mirë shënimi por, Edison Cavani, goditi shtyllën në portën e zbrazët.
Golin e parë për Chelsean e shënoi mbrojtësi Anglez Cahill në minutën e 81’. Kur të gjithë menduan se ekipi i Jose Mourinhos do të kualifikohet për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ish mbrojtësi i Chelsea, David Luiz, shënoi në minutën e 86’, që barazoi në 1:1, për t’i dërguar skuadrat në vazhdime.
Me të filluar vazhdimet, u shkaktua penallti në të mirë të Chelseat në minutën 96’ topin në rrjet e dërgoi Eden Hazard. PSG, edhe pse me një lojtar më pak, nuk u dorëzuan, duke arritur të shënjon që në minutën e 114’, nëpërmjet Thiago Silvas, e të barazojnë në 2:2, për të arritur kualifikimin në çerekfinale. /Drenica Press/