Pse nuk duhet të fleni në anën tuaj të djathtë apo në stomak?

Disa nga problemet më të rënda kronike mund të shkaktohen nga sjellja e gabuar e gjumit.

Edhe pse të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të shijosh një gjumë të mirë të natës, më e rëndësishme është ajo që është më e mira për trupin tonë, shkruan Indeksonline.

Gjumi po merr përsipër një pjesë e madhe e jetës sonë dhe ja pse duhet të rishikojmë zakonet tona të gjumit.

Pse nuk duhet të fleni në anën tuaj të djathtë apo në stomak?

Shkakton djegie të zemrës (Sëmundja Reflux Gastroesophageal Reflux (GERD)

Është e keqe për shpinën tuaj.

Mund të shkaktojë probleme kronike në qafë.

Mund të bëjë presion shtesë tek fëmija.

Mund të shkaktojë rrudha të fytyrës.

Shton presion të panevojshëm në gjoksin tuaj dhe mund të shkaktojë probleme./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT