Pse e zgjodhi PDK-ja sloganin “Rimëkëmbje”

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka konfirmuar se slogani i PDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit është “Rimëkëmbje”, shkruan Gazeta Express.

Hoxhaj ka bërë të ditur se PDK-ja është themeli i shtetndërtimit dhe rimëkëmbjes së Republikës së Kosovës.

Përmes një statusi në “Facebook”, Hoxhaj ka thënë se Kosova, si kurrë më parë, ka nevojë për rimëkëmbje.

Lexoni të plotë postimin e Hoxhajt:

RIMËKËMBJE!

Kosova, si kurrë më parë, ka nevojë për rimëkëmbje. Ne do ta rimëkëmbim ekonominë, shëndetësinë, rendin dhe ligjin, politikën e jashtme, arsimin dhe marrëdhëniet me miqtë, që u rrënuan nga 6 tetori 2019!

UÇK-ja ishte themeli i rimëkëmbjes tonë kombëtare. PDK-ja është themeli i shtetndërtimit dhe rimëkëmbjes së Republikës së Kosovës.

Bashkë do ta rimëkmëbim Kosovën. #PDK #Rimëkëmbje

- Advertisement -

MË TË FUNDIT