Protesta te selia e PD-së: Mbi 10 të arrestuar, dy përfunduan në spital

Pak minuta më parë Sali Berisha mbylli protestën te selia blu, ndërsa më vone do të njoftojë të radhës.

Gjatë protestës pati incidente të shumta ku nuk munguan, plagosjet, dhe gazi lotsjellës.

Selia blu u konsiderua si një skenë krimi e rrethuar me shirit nga polica, ku nuk munguan incidentet e shumta nga plagosjet te gazi lotsjellës.

Ndërkohë, deri më tani janë arrestuar mbi 10 persona, raporton albeu.

Gjithashtu, bëhet e ditur se dy persona kanë përfunduar në spital ku kanë pësuar dëmtime të lehta./GazetaSinjali/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT