Protesta për Demarkacionin, gjithçka në kohë reale (Live)

Gjysmë ore para se seanca e Kuvendit të Kosovës të fillojë për ratifikimin e marrëveshjes së shënjimit të vijës kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi, partia më e madhe opozitare në vend, Lëvizja Vetëvendosje, ka thirrur një protestë gjithëpopullore për kundërshtimin e kësaj marrëveshje.

Zyrtarë të Vetëvendosjes, ditë më parë kanë paralajmëruar se protesta do të jetë paqësore.

Protesta pritet të fillojë në orën 11:00 në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës, ndërkaq Telegrafi.com do t’ju mbajë të informuar në kohë reale.

14171802_1282466431787729_834681571_n

14159125_1282466438454395_2146209163_n

- Advertisement -

MË TË FUNDIT