Protesta në Mushtisht, ndiqeni LIVE (Video)

Pas ndërhyrjes së policisë ndaj protestuesve situata në Mushtisht të Suharekës është më e qetë.

Protestuesit dhe policët vazhdojnë të qëndrojnë përballë njëri-tjetrit.

Sipas KALLXO.com, policia ka arritur të zhbllokojë rrugën në të cilën sot në mëngjes kishin dalë banorët e Mushtishtit për të kundërshtuar një vizitë të serbëve që jetuan në këtë fshat.

Pas intervenimit, ajo i ka shtyrë protestuesit deri në qendër të fshatit, duke hapur rrugën e bllokuar. Tash rruga deri te kisha ortodokse e Mushtishtit është e hapur dhe pritet ardhja e serbëve.

Një qytetar është lidhur live dhe përmes Facebook po transmeton gjithçka që po ndodhë në protestë. /Telegrafi/

Ndiqeni videon:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT