Pronari i Hotelit në Vushtrri: Qeveria ma mbylli sot biznesin, i la 45 punëtorë pa punë dhe mua pa të ardhura

Pronari i Hotel Kalaja në Vushtrri, Abedin Beka, ka bërë të ditur se i është mbyllur biznesi i tij, pasi që nuk kishte mundur ta paguajë energjinë elektrike dhe nuk i ishte mundësuar që këtë ta bëjë në mënyrë graduale.

Në një shkrim në Facebook, ai ka thënë se si baba i gjashtë fëmijëve, nga sot ka mbetur pa të ardhura dhe 45 punëtorë kanë mbetur pa punë.

Shkrimi i plotë nga Abedin Beka:

I Nderuari Z.kryeministri i Kosoves

Hotel Kalaja Gjendet Në vushtrri është hapur në vitin 2002 dhe ka të punsuar 22 puntorë gjatë sezones verore shkon numri i të punsuarve deri 45 puntorë sot qeveria juaj mbyllin lokalin pas 18 viteve per shkak te nje pagese te rrymes e cila është rritur ne kohen e pandemis kur nuk ka punuar lokali 2 muaj sot drejtori i kekut pa kurrfar hezitimi duke lutur disa herë qe ta bejm pagesen faturen e muajit te fundit se kto mundesi i kemi tjerat qe jan bërë kohen e pandemis ti paguajm gradualisht .Nuk deshti na mundsoj kur e gjith bota ne ket kohë pandemie ja u mundson biznizeve edhe ju ndihmon ne deri më tani nuk kemi marr asnjëhe ndihmë nga qeveria e juaj me punu sna lejoni pagesat na i kerkoni sot 22 puntorë meten pa punë e unë si prind i 6 femijeve pa kurrfar te ardherash jom mshiren e zotit Me rrespekt Terasa Kalaja ,Pronari Abedin Beka Vushtrri .

- Advertisement -

MË TË FUNDIT