Prokuroria nis hetimet për tentim sulmin ndaj Rrahman Jasharajt (VIDEO)

Prokruroria Themelore e Prishtinës ka nisur hetimet për tentim sulmin ndaj kryetarit të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj.

Kjo për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës Laureta Ulaj.

“Ju njoftojmë se me urdhër të prokurorit është iniciuar rast në drejtim të veprës penale “Kanosja”, si dhe janë autorizuar policia për t’i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore lidhur me këtë çështje” – tha Ulaj.

Burimet e Klankosova.tv mësojnë se personi i dyshuar është identifikuar, por ende është arrestuar nga organet e rendit.

Sot gjatë ditës, kreu i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj, pati një bashkëbisedim me mësimdhënësit e shkollës “Ismail Qemali”, në Prishtinë.

Por, muhabeti nuk i eci mirë atij pasi që ai u tentua të sulmohet nga një prind.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT