Prishtinë, ia thejnë veturën për t`ia vjedhë pistoletën

Një personi në Prishtinë i është thyer vetura nga persona të panjohur. Të njëjtit ia kanë marrë atij një pistoletë të cilën ka deklaruar në polici se e kishte me leje.

Në raportin policor bëhet e ditur se rasti është duke u hetuar.

“Rr. Vicianum, Prishtinë 21.04.2018-21:30. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se person-a të panjohur i kanë thyer xhamin e veturës dhe nga aty i kanë vjedhur një pistoletë për të cilën posedon leje valide. Rasti është duke u hetuar nga njesitet policore”, sqaron policia.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT