Prishtina triumfon në minutat shtesë ndaj Drenicës

Ka përfunduar kryendeshja e ditës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Prishtina ka triumfuar ndaj Drenicës 1 me 0.

Ishte një ndeshje e dominuar nga Prishtina ku kishte edhe disa raste shënimi por që gjithçka u vendos në minutat e fundit me golin e shënuar nga Ahmed Januzi. Skuadra e Armend Dallkut bëri një hap para në rrugën drejt titullit kampion.

Skuadra nga Skenderaj ishte e hendikepuar në këtë takim kur dihet se vetëm pak ditë më parë u largua trajneri Gani Sejdiu. Mirëpo, ndeshjen u menaxhua në mënyrë të mirë edhe nga zëvendës trajneri Ibrahim Vojvoda që ishte afër të dilte me një pikë nga ky takim.

Pas pak renditja tabelare dhe deklaratat

- Advertisement -

MË TË FUNDIT