Prishet stadiumi i renovuar ‘Riza Lushta’ (FOTO)

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë kur gjysma e tavanit të tribunës perëndimore është shembur dhe ajo ka përfunduar disa metra larg stadiumit të Trepçës ’89, shkruan GazetaOlle.com.

Ç’është më e keqja, ky stadium ishte duke u rinovuar pas investimeve nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, të cilët kanë paraparë të investojë 100 mijë euro, mirëpo ende pa u prerë shiriti ai është dëmtuar sërish.

Një vit më parë, “Riza Lushta“ ishte djegur shkaku i një zjarri.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT