Princi Charles konfirmohet pozitiv me koronavirus

Princi Charles i Uellsit është konfirmuar pozitiv me koronavirus Covid-19.

Lajmin e ka konfirmuar ‘Clarence House’ me një deklaratë zyrtare. “Princi i Uellsit është testuar pozitiv për koronavirusin. Ai ka shfaqur simptoma të buta dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. Ai ka punuar nga shtëpia gjatë ditëve të fundit si zakonisht”, thuhet në deklaratë. /Gazeta Shneta/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT