Presidentja sot udhëton për Zvicër

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, sot do të udhëtoj drejt shtetit të Zvicrës. Lajmin për këtë vizitë të presidentes së vendit është konfirmuar si nga e para e vendit, ashtu edhe nga këshilltar të saj përmes rrjeteve sociale.
Bëhet e ditur se Jahjaga do të zhvilloj një takim me autoritete zvicerane, si dhe do të ketë një takim me diasporën shqiptare në Zvicër, për të diskutuar dhe shqyrtuar mundësit e investimit të tyre në Kosovë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT