Presidenti Thaçi uron besimtarët mysliman me rastin e fillimit të Ramazanit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar besimtarët e fesë islame për muajin e Ramazanit.

Thaçi ka thënë se ky muaj i bekuar e forcon moralin dhe rritë devotshmërinë.

Postimi i plotë në facebook:

Besimtarët e fesë islame, nesër nisin agjërimin e muajit të Ramazanit, kur shtohen vetëpërmbajtja individuale, solidariteti kolektiv dhe veprat e bamirësisë. Ky muaj i bekuar e forcon moralin dhe rrit devotshmërinë, prandaj si President i Republikës së Kosovës, të gjithë besimtarëve islamë u uroj agjërim të lehtë dhe sa më shumë paqe, dashuri dhe tolerancë me njëri-tjetrin. HTH.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT