Presidenti Ivanov nuk e duron shqipen dhe shqiptarët

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov vazhdon ta injorojë gjuhën shqipe, shkruan agjencia e lajmeve INA.

Kabineti i Ivanovit, në mungesë të të punësuarve shqiptarë, vazhdon të përgatisë komunikata dhe njoftime për aktivitetet e tij vetëm në gjuhën maqedonase. E tillë është edhe komunikata për vizitën e tij në Turqi dhe takimet me kreun shtetëror turk.

Një president që me Kushtetutë duhet të përfaqësoj unitetin e popullit, nuk përfill 1/3 apo më shumë të popullsisë në Maqedoni, që janë shqiptarë./INA/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT