Presidenti i Kosovës mposhti portierin e KF Feronikelit (Video)

I shkathët jo vetëm në politikë, por edhe në sport, këtë e ka vërtetuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës së kampionit të Kosovës në futboll, KF Feronikeli.

Stadiumi i Ferronikelit është vendi më ideal për të pritur fitoren e radhës së futbollit kosovar. Kampionët tashmë janë pjesë e futbollit europian. Kanë mbetur pak orë dhe ata do të bëhen edhe pjesë e futbollit botëror. Unë e nisa me një gol, por fitoret i duam me më shumë gola nga kombëtarja jonë, ka shkruar Thaçi.

Më poshtë mund të ndiqni golin me të cilin e mposhti portierin e Feronikelit.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT