Presidenti dekoron katër personalitete me urdhrin “Hero i Kosovës”

Presidenti  Hashim Thaçi, sot ka dekoruar me Urdhrin “Hero i Kosovës”, pas vdekjes, Imer Berishën, Ndue Përlleshin, Malë Bashotën dhe Sadik Ramën.

Ata janë dekoruar me motivacionin se kanë treguar trimëri dhe sakrificë për lirinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT