Premio të majme për rumunët

 

Federata e Futbollit të Rumanisë i ka premtuar futbollistëve të saj 1.5 milion euro nëse mposhtin Shqipërinë dhe kualifikohen për në fazën tjetër të EURO 2016.

Rumania ka një pikë nga dy takime dhe në rast fitorje ndaj Shqipërisë i rritë gjasat për kalim në rundin tjetër.

Në anën tjetër për futbiollistët shqiptar nuk është ndar premio por ata janë në maksimum të motivuar për ta shënuar fitoren e parë në EURO 2016./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT