Potugalia-Uellsi 2-0 (video)

 

Portugalia është finalisti i parë i Euro 2016.

Portugezët kanë mposhtur Uellsin me rezultat 2-0, me lojën e shkëlqyer të Cristiano Ronaldo, cili në fillim të pjesës së dytë shënoi për 1-0, dhe në minutën e 53-të asistoi për golin e Luis Nani.

Në finale Portugalia pret fituesin e duelit Franca-Gjermania./Drenicapress.info/

https://www.youtube.com/watch?v=Tx43_Wrhc68

- Advertisement -

MË TË FUNDIT