Portali belg: Witsel te Milani

 

Milan ka siguruar një përforcim të madh për sezonin e ri. Sipas portalit belg “sudinfo.be”, Rossonerët kanë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit të Zenit St Petersburg, Axel Witsel.

“Marrëveshja është gati zyrtare, në orët e ardhshme futbollisti do ta nënshkruajë kontratënt”, shkruan portali belg.

Witsel së fundmi ishte përmendur si objektiv edhe i Juventusit dhe Chelseas. Por, duket se së shpejti do të nënshkruajë me klubin nga Milano.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT