Policisë i del “punë” me drenicasin e dehur në gjysmë të natës

Një person është arrestuar dje në Prishtinë pasi i njëjti nën ndikimin e alloolit ka penguar dhe fyer zyrtarët policor, raporton Gazeta Online Veriu.info.

I njëjti ka kundërshtuar të bëj testin e alkoolit dhe pas testi ka rezultuar pozitiv.

Rsporti i plotë policor:

Rr. Emin Lati, Skenderaj 02.06.2022 – 01:08. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili ka penguar dhe fyer personat zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare. Gjate kryerjes së alkool-testit i dyshuari ka rezultuar se është nën ndikim të alkoolit 1.45 promila. Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt. Rasti nën hetime.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT