Policia u hedh gaz lotsjellës deputetëve të VV-së që kundërshtuan arrestimin e bashkëpartiakëve

Policia e Kosovës u ka hedhur gaz lotsjellës deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët kundërshtonin arrestimin e kolegëve të tyre.

Policia arrestoi Albin Kurtin, Albulena Haxhiun dhe Donika Kadaj – Bujupin, për të cilët kishte urdhërarrest.