Dje rreth orës 11:00 në rrugën Skenderaj-Klinë ka ndodhur një aksident komunikacioni mes dy veturave.

Sipas raportit policor, lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit dhe një pasagjer, të gjithë meshkuj kosovarë dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Mitrovicës.

Policia bën apel për kujdes gjatë vozitjes.