Policia flet për aksidentin në Drenas ku u lënduan 8 persona

Policia e Kosovës ka shkruar për aksidentin në fshatin Zabel i Ulët të Drenasi, ku ishin të përfshirë dy automjete dhe rezultojë me 8 persona të lënduar.

Në njoftimin e policisë, të cilin e transmeton drenicapress.info thuhet:

Ka ndodhur aksident trafiku në mes dy automjeteve. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë marr dy vozitësit meshkuj kosovarë dhe tetë pasagjer, pesë femra dhe tre meshkuj që të gjithë kosovarë. Të lënduarit janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Rasti është duke u hetuar. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT