Foto arkiv

Dje ndodhi një aksident komunikacioni në qytetin e Drenasit.

Drenica Press pat raportuar për këtë aksident tek udhëkryqi në Qikotovë të Re apo si njihet tani me emrin “Drenasi2”.

Në aksident u përfshinë një makinë dhe një motoçikletë. Drenica Press mësoi se të aksidentuarit morën lëndime dhe u transportuan me urgjencë për tretmane mjekësore.

Në vendin e ngjarjes ishin edhe Policia e Kosovës, ku po hetonin rastin e akasidentit dhe po rregullon trafikun, pasi u shkaktuan kolona të gjata në rrugën Drenas – Skenderaj.

Ndërsa sot, policia e Kosovës shkruan:

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME

Fsh. Qikatovë e Re- Gllogovc,18.10.2019-17:50. Ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime ku të përfshira kanë qenë një automjet udhëtarësh me drejtues femër K/Shqiptar edhe një motoçiklete me drejtues mashkull K/Shqiptar. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar drejtuesi i motoçikletës dhe i njëjti është duke marrë tretman mjekësor në QKUK-së. Me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në mënyrë të rregullt.

/DRENICA PRESS/

LEXO EDHE: Lajmi i Fundit: Aksident i rëndë në rrugën Skenderaj – Drenas, disa persona të lënduar