Policia e Kosovës arreston 2 gra për vjedhje rrobash në një qendër tregtare

Sot rreth mesditës në Prizren, janë arrestuar nga policia dy gra, të cilat dyshohet se kanë bërë vjedhje në një qendër tregtare.

“Rreth orës 11:20 minuta, policia në Prizren është thirrur për t’u marrë me një rast i cili kishte ndodhur në një qendër tregtare në rrugën “Edit Durham”.  Sipas raporteve hetimore, thuhet se dy gra janë ndaluar nga përgjegjësit e sigurimit ngase përderisa po dilnin nga objekti ishte aktivizuar alarmi”, njofton policia e Prizrenit.

“Gjatë  kontrollit tek ato janë gjetur një palë darë dhe gërshërë. Po ashtu është bërë e ditur se të njëjtat kishin përvetësuar në mënyrë të kundërligjshme rroba në vlerë prej 90 eurosh. Me urdhër të prokurorit të shtetit, të dyshuarat janë ndalur nën masën e arrestit”./Klan Kosova/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT