Polici serb rreh shqiptarin deri sa i bie të fikët (FOTO)

Një polic me prejardhje serbe ka rrahur brutalisht në komisariat një shqiptar në Kumanovë.

Erxhan Ibishi thotë se u rrah nga Stefan Mihajloviq, pa asnjë justifikim.

Sipas dëshmisë së Ibishit ngjarja ka ndodhur pasi sigurimi i një lokali të lojërave të fatit në qendër të qytetit kishte thirrur policinë, për faktin se Ibishi e kishte të ndaluar për të hyrë në lokal.

Erxhani pohon se në stacion policor është mbajtur nga ora 2.00 deri në 5.00 të mëngjesit, prej ku më tej një veturë e policisë e ka lënë para derës së shtëpisë së tij, pa ndjenja.

“Do të padis Ministrinë dhe personin do të thotë policin në fjalë. Avokati tha ka bazë sepse nuk ka guxuar as ta prek, por këtu e kanë rrahur brutalisht, sikur të ishte skllav”, ka deklaruar prindi i Erxhan Ibishit.Image

- Advertisement -

MË TË FUNDIT