Pogradec, lumi Vërdova del nga shtrati, rrëmben në oborr 38-vjeçarën, gjendet trupi i saj

Mëngjesin e sotëm është shënuar edhe viktima e parë nga përmbytjet. Mësohet se lumi Vërdovë në Pogradec ka dalë nga shtrati dhe rrjedha e tij ka marrë një grua 38-vjeçare e cila ka qenë duke tentuar të sistemojë një mbrojtje për banesën e saj nga vërshimi i lumit të Vërdovës i cili ka dalë nga shtrati.
Lajmi i dhënë fillimisht nga banorë të zonës është konfirmuar më pas nga policia e qytetit të Pogradecit, e cila shtoi se 38-vjeçarja që është marrë nga rrjedha e lumit është Monika Abrashi.
Trupi i pajetë i 38-vjeçares, Monika Abrashi është gjetur në grykëderdhjen e lumit Vërdovë në Liqenin e Ohrit, 5 kilometra larg banesës së saj rreth 1 orë pasi u mor nga rrjedha.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT