Pogba mungon rreth 2 muaj

 

Juventusi eliminoi Borusinë e Dortmundin, por ky eliminim i kushtoi me lëndimin e dy mesfushorëve kryesor, Prilo e Pgba.
Andrea Pirlo u lëndua në ndeshjen e parë me Dortmundin, lëndim ky që e la jashtë fushave rreth 1 muaj.
Në ndeshjen kthyese u lëndua Paul Pogba, dhe sipas analizave mjeksore që vijnë nga kampi bardhezi, francezi do të mungoj rreth 2 muaj.
Ky do të jetë një hendikep i madh për Juven, pasi sot do ta mësoj kundërshtarin e cerekfinales si dhe do të përballet me Fiorentinën në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT