Pogba më degjo shko në Barcelonë e jo në Real Madrid

Ish specialisti i famshëm i gjuajtjeve të lira, braziliani Juninho Pernambucano i ka dhënë një këshillë Paul Pogbas. Ish superylli i Lionit e ka porositur Pogban që të vazhdoi karrierën te Barcelona.

“Shpresoj që Pogba të marr vendimin e duhur. Ai është një lojtar i madh, një nga mesfushorët më të mirë në botë. E këshilloj atë që të bashkohet me Barcelonën. Kjo është skuadra që do ti përshtatej më së miri në skema. Iniesta ka rënë nga forma dhe Pogba do të ishte perfekt si zëvëndësues i tij. Sistemi 4-3-3 i Barcelonës do të ishte ideal për Pogban. Nëse ai shkon te Reali do të kaloi kohë e gjatë për të kuptuar skemat e kësaj skuadre” ka thënë Juninho.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT